in the name of god

دسته بندی ها

تبلیغات و حمایت ها

0

0

160

۲۰ خرداد ۱۳۹۷

بهائی چه خبر ؟ (قسمت اول)

آشنایی با فرقه ضاله بهائیت

تولید شده در سایت ندای شیعه

بهائی چه خبر؟ - آشنایی با فرقه بهائیت (قسمت اول)

 

مقدمه:

خداوند متعال و مهربان را شاکر هستم از این که توفیق شد در خدمت شما خوبان باشم. انشاءالله که بتوانم مطالب علمی و مفیدی را تقدیمتان کنم.

با توجه به آن که روشن گری و مبارزه علمی با معاندین و مغرضین در زمان حال از جمله وظایف اصلی علما می‌باشد، لذا بنده لازم دیدم مقالاتی را که حاصل کلّی تجربه‌ی مطالعاتی و عملی است، به طور منظّم و مرتّب در نقد و پژوهش یکی از جریان‌های مدّعی، پرنفوذ و فعّال به رشته‌ی تحریر درآورم.

بله درست متوجه شدید می‌خواهیم درباره‌ی فرقه‌ی بهائیت صحبت کنیم، فرقه‌ای که خود را در استمرار ادیان ابراهیمی به خصوص دین مبین اسلام می‌داند و سعی در افزایش جمعیت مریدان خود می‌کند تا به اهدافش نائل شود و هیچ گاه در امر تبلیغ آن چه را که هستند، بیان نمی‌کنند و حقایق را به مخاطب نمی‌گویند و قضاوت را به دیگران وا نمی‌گذارند.

این که بهائیت چیست؟ بهائی کیست؟ تشکیلات بهائی مشغول چه کارهایی است؟ هدف بهائیت چه می‌باشد ؟ شبهات استدلالی اصلی و فرعیشان چیست؟ چه پاسخ باید دهیم و چه طور با مبلغین بهائی و کسانی که تحت تبلیغ بهائیت قرار گرفته‌اند برخورد کنیم؟ و ده‌ها مورد دیگر را به شرط حیات تقدیمتان خواهیم کرد.

 

امّا قبل از هر چیز به چند نکته مهم می‌پردازیم:

زود باور نباشیم و گول هر جریان و سخنی را نخوریم:

خداوند متعال در سوره بقره آیه 79 می فرماید: {فَوَيْلٌ لِّلَّذِينَ يَكْتُبُونَ الْكِتَابَ بِأَيْدِيهِمْ ثُمَّ يَقُولُونَ هَـذَا مِنْ عِندِ اللَّـهِ لِيَشْتَرُوا بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا فَوَيْلٌ لَّهُم مِّمَّا كَتَبَتْ أَيْدِيهِمْ وَ وَيْلٌ لَّهُم مِّمَّا يَكْسِبُونَ}

وای بر کسانی که با دست‌هایشان نوشته‌ای را می‌نویسند، سپس می‌گویند این (نوشته) از سوی خداوند است تا با این بهائی ناچیز به دست آورند، پس وای بر آنان از آن چه که دست‌هایشان نوشت و وای بر آنان از آن چه به دست می‌آورند.

 

عدّه‌ای در پی آن هستند که گرگی در لباس میش را که آهسته آهسته پیش می‌رود، گوسفند جلوه دهند امّا غافل از آن هستند که عدّه‌ای محقق و اندیشمند کاملا هوشیار می‌باشند و حواسشان جمع است و در حّد توانشان پیش‌گیری و واکسینه می‌کنند هم خودشان و هم سایرین را.

 

اهمیت مقابله با دشمنان دین مبین اسلام:

باری تعالی در آیه 194 از سوره مبارکه بقره می فرماید: {فَمَنِ اعْتَدَى عَلَيْكُمْ فَاعْتَدُوا عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَى عَلَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّـهَ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّـهَ مَعَ الْمُتَّقِينَ}

پس هر که بر شما تعدّی کرد، شما هم به مثل آن بر او تعدّی کنید و از خداوند پروا نمایید و بدانید که خداوند با پروا پیشگان است.

 

وقتی به ما و دینمان تعدّی و ستیز می‌شود چه باید کرد؟

راهی جز دفاع و مقابله به مثل در چارچوب اخلاق محمّدی و علوی و حسینی علیهم السلام باقی نمی‌ماند؛ در مقابل گرگان نایستادن عین ظلم به گوسفندان می‌باشد و هر کس در حدّ توان و فرصتی که دارد، باید قدمی بردارد.

 

در آیه‌ی دیگری از سوره مبارکه احزاب آیه‌ی 39 می‌خوانیم: {الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّـهِ وَ يَخْشَوْنَهُ وَ لَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ وَ كَفَى بِاللَّـهِ حَسِيبًا}

کسانی که همواره پیام‌های الهی را به مردم می‌رسانند و از الله می‌ترسند و از هیچ کس جز او واهمه‌ای ندارند و برای حسابرسی، خداوند کافی است.

 

از چه و از که بترسیم؟ ما فرزندان أمیر المؤمنین حیدر کرّار علیه السلام هستیم، همان کس که از شمشیر و علم او، دشمنان و آنان که در قلبشان مرض بوده همانند بز کوهی، می‌گریختند و وجودشان مملو از خوف و وحشت می‌شد.

برایمان توهین، تهمت و حتّی تهدید چیزی نمی‌باشد زیرا که ما از زمان رسول اکرم صلّی الله علیه و آله (به خصوص شورای سقیفه)، میلیون‌ها شهید داده‌ایم و می‌دهیم و خواهیم داد.

 

در این سلسل مباحث، هدفمان رساندن پیام الهی قرآن کریم و روایات معصومین علیهم السلام و هم چنین مبارزه و مقابله با اسلام ستیزان از جمله فرقه بهائیت است.

امید آن که مورد رضایت الله و حجّت‌های الهی او به خصوص اعلی حضرت همایونی حضرت بقیّه الله عجّل الله تعالی فرجه الشرّیف، قرار گیرد و بتوانیم گامی را در این مسیر برداریم.

 

مازیار احمدی؛ محقق بابیت و بهائیت

 

0
ديدگاه