in the name of god

دسته بندی ها

تبلیغات و حمایت ها

0

0

292

۱۵ آذر ۱۳۹۶

جشن نسل کشی ایرانیان توسط کلیمیان!!!!!!

پوریم در میان یهودیان تداعی گر انتقام از قومی هست که قصد نابودی آنها را داشتند امامقصر و متهم اصلی ماجرا هامان  بود که به همراه 70 نفر از قومش به دار آویخنه شد اما خشونت ارضا نشدنی یهود باعث شد این قوم 70 هزار زن و کودک موحد و یکتا پرست را در سه روز قتل عام کند 70هزار غیر نظامی بی گناه

تولید شده در سایت ندای شیعه

 

جشن پوریم در ایران قدمت چندین هزار ساله دارد و همیشه در ماه اسفند ویا مارس و فوریه توسط یهودیان ایران با شدت بسیار در همدان و سراسر کنیسه های یهودیان در ایران برگزار میشود . این جشن با مستی و نوشیدن شراب زیاد (برخلاف دستور تورات ) و با رقص و شادی نامتعارف و مضاعف و بی بندوباری زیادی همراه هست .خاخاک ها و هاراوها و راوها و مراجع دینی به همراه مردم عادی آنقدر شراب (که در فقه تورات حرام یا آسور است ) می خورند تا فرق زنده باد و مرده باد را متوجه نشوند .پوریم فراتر از جشن مذهبی یک فستیوال نژادپرستانه و خوشحالی از کشتار 70 هزار زن و کودک یکتا پرست زرتشتی در زمان خشایار شاه هست .از اعمال این روز روزه یا تعنیت شکرانه و خواندن زیارت مخصوص یا مگیلا دو مرتبه و کمک به فقرای کشور اسراییل هست که وجوه از طریق خاخام ها به اسراییل و دولت آن اختصاص می یابد .

با نگاه کوتاهی به کتاب استر از مجموعه کتابهای مقدس یهودی میبینیم کینه یهودیان تنها به هامان و قوم او معطوف نشده و آنها با خون ریزی ارضا نشدنی اند .در این داستان تنها هامان مقصر است نه ایرانیان یکتاپرست .

از آنجایی که یهودیان تاریخی جز آوارگی و بیچارگی نداشتند سعی می کنند با هویت سازی و تمدن سازی جعلی افیونی برای آرامش خود بتراشند پوریم جشنی دو سر نجاست هست که اگر آن را رد کنند گواهی به تحریف دین خود و اگر آن را بپذیرند باید شادی خود از کشتار موحدان ایرانی و نسل کشی ایرانیان را قبول کنند .

امسال پوریم مطابق 10 اسفند در تمام کنیسه ها برگزار میشود.یهودیان در مهد کودکها و بت دین یا دارالشرع کلیمیان بچه ها را ضد ایرانی و خشونت نسبت به ایرانیان بار می آورند اولین تیاتر آنها داستان استر و مردخای هست .

هودیان شیراز علاوه بر پوریم معمولی، پوریم مخصوصی را در روز دوم حشوان (در اکتبر یا نوامبر) جشن می‌گرفتند تا این رسم، یادگار اجازه بازگشت به دین یهودیت از اسلام اجباری (که به آنها تحمیل شده بود) باشد. ر بین یهودیان ایرانی این جشن خیلی محبوب است و جشن دوباره نزدیک به سال نو برگزار می‌شود. لباس‌های نو پوشیده شده و شیرینی بین کودکان توزیع می‌گردد و کتاب استر در نسخه اصلی و نسخه تفسیر آن خوانده می‌شود.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سال ۲۰۱۷ در دیدار با رئیس جمهور روسیه گفت ایرانیان ۲۵۰۰ سال پیش در واقعه پوریم قصد نابود کردن یهودیان را داشتند و امروز هم ایران قصد نابودی دولت یهود را دارد

خاخام عوادیا یوسف همیشه در تدارک طلسمی برای نابودی ایرانیان بود و طرح نفرین آیت الله ها را مطرح کرد عکس وی مذین کننده کنیسه های ایرانی هست .

در پوریم سال ۱۳۹۴ در تهران دو نوجوان ۱۷ ساله یهودی که بر روی دیوار شعار "مرگ بر هامان" را نوشته بودند دستگیر شدند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی خود در برابر کنگرهٔ آمریکا در ۳ مارس ۲۰۱۵ (که مصادف با شب روزهٔ استر بود)، با اشاره به داستان استر، گفت «امروز مردم یهود با تلاش یک فرمانروای دیگر ایران برای نابودی ما مواجهند»

یولیوس اشترایشر سردبیر مجله دِر اشتورمر در سخنرانی ۱۰ نوامبر ۱۹۳۸ خود گفت: یهودیان ۷۵۰۰۰ ایرانی را فقط در یک شب سلاخی کردند

آستین هالیوک، نویسنده انگلیسی که سکولار بود، می‌نویسد :ما کتاب خونین استر را (بعد از خواندن) با احساس تهوع و انزجار می‌بندیم.

در تمامی این کتاب استر تصویرهامان، دشمن یهودیان، تصویر تمامی جنتیلها است که تنها باید نابود شوند.جنتیل به معنای پست تر از حیوان در میان یهودیان هست.

لوتر می‌گوید: «من نسبت به این کتاب (کتاب استر) آنقدر مخالف هستم که معتقدم نباید وجود داشته باشد، این کتاب بیش از حد قومی‌گری یهودی است و دارای صفات زیادی از بت پرستان می‌باشد.»

لوئیس پاتون در مورد کتاب استر می‌نویسد: «در تمامی کتاب استر یک فرد با شرافت یافت نمی‌شود، اخشورش احساساتی و بیمنطق است، استر از زیبایی خود برای به دست آوردن قدرت استفاده می‌کند، در مورد هویت خود دروغ می‌گوید و در برابر دشمنان شکست خورده بیرحم است، زنها و کودکان دشمنان خود را نابود می‌کند، و درخواست ادامه کشتار را برای یک روز دیگر می‌کند، تنها صفت خوب او تعهد به قوم خود و شجاعتش در تلاش برای نجات آنان است. مردخای از خواهرزاده خود برای قدرت یافتن استفاده می‌کند.»

یهودیان ایران در روز ۱۴ آذار، به زیارت آرامگاه استر و مردخای در همدان می‌روند. کتاب استر را می‌خوانند و دست شان را به بقعه می‌کوبند.

یکی از رویدادهای مهم باستان‌شناسی در قرن بیستم میلادی، کشف طومارهایی در منطقه قمران فلسطین بود که به طومارهای دریای مرده شهرت یافته‌اند. در این طومارها نام همه کتب عهد عتیق به چشم می‌خورد به جز کتاب استر.

بسیاری آوازهای مربوط به پوریم از تلمود ریشه گرفته‌است. معروفترین شعر پوریم میشنیکناس آدار مربیم ب سیمخا (وقتی ماه آدار می‌آید ما جشن می‌گیریم) و لیهودیم هایتا اورا و سیمخا و ساسون و یکار (یهودیان دارای نور و خوشحالی، موفقیت و احترام بودند) هستند. در سال ۱۹۵۰ میلادی این سنت به طور علنی در بسیاری شهرهای ایران و در کردستان انجام می‌شد.

بعد از اتمام خواندن کتاب استر دعای زیر خوانده می‌شود. این دعا فقط در زمانی خوانده می‌شود که یک مینیان در زمان خواندن مگیلا حضور داشته باشدברוך אתה יהוה אלהינו מלך העולם האל הרב את ריבנו והדן את דיננו והנוקם את נקמתינו והמשלם גמול לכל איבי נפשנו והנפרע לנו מצרינו ברוך אתה יהוה הנפרע לעמו ישראל מכל צריהם האל המושיע

قبل از خواندن کتاب استر در شب قبل و همچنین صبح عید پوریم خواننده کتاب استر این دعاها را سه بار بیان می‌کند. در هر سه بار حضار با گفتن آمین دعای او را تأیید می‌کنند. ברוך אתה יהוה אלהינו מלך העולם אשר קדשנו במצותיו וצונו על מקרא מגלה

بنظر سموئیل کندی، کتاب استر سرشار از اندیشه‌ها و تصوراتی است که از ادبیات اساطیری بابل سرچشمه گرفته‌است. چرا که اندیشه غلبه یک زن بر پادشاه بیگانه بیشتر با روحیه بابلیان قرن ۵ پیش از میلاد مناسبت دارد تا با تفکر یهودی.

نام هیچ‌یک از قهرمانان کتاب استر یک اسم واقعی یهودی نیست. به استثنای شاه اخشورش (خشایارشا) بقیه، نام خدایان بابلی و عیلامی دارند. نام استر معادل «ایشتار» است.

سموئل کندی دربارهٔ کتاب می‌نویسد:

کتاب استر همه چیز می‌تواند باشد جز تاریخ، این کتاب، داستانی افسانه آمیز است که غرض ظاهری این افسانه آن بوده که برای جشن گرفتن عید پوریم، یک حقانیت و واقعیت تاریخی ذکر کند. کتاب استر اطلاعاتی نادرست را در مورد فارس نیز ارائه می‌دهد. در این کتاب آمده که خشایارشا بر ۱۲۷ ولایت حکمرانی کرده، حال آنکه تعداد واقعی تحت حکم او ۲۷ تا بوده‌است.

 

 

 

0
ديدگاه