in the name of god

دسته بندی ها

تبلیغات و حمایت ها

0

0

194

۰۶ مهر ۱۳۹۶

تماس با شبکه ی وصال عربی وهابی و بحث در مورد بیعت رضوان

تماس با شبکه های وهابی

تولید شده در سایت ندای شیعه

تماس با شبکه ی وصال عربی وهابی و بحث در مورد بیعت رضوان

این بنده ی حقیر (إبراهیم بن شیبة الإیرانی) در تاریخ 5/5/1395 (سه شنبه شب) تماسی با برنامه ی " محجة البیضاء " به کارشناسی شیخ وهابی " محمد بن علی بن راجح " در شبکه ی وهابی وصال عربی گرفتم و در مورد بیعت رضوان از دید علمای مخالفین شیعه بحثی بین بنده و ایشان صورت گرفت که نتایج جالبی را در پی داشت.کار تا جایی پیش رفت که نه تنها ایشان به سوالات بنده پاسخی ندادند بلکه با قطع صداهای متعدد وقتی که پاسخی برای ارائه نداشتند چندین بار از درون استودیو به ایشان تقلب رساندند (!!!) و نهایتا اوضاع در شبکه ی وصال عربی وهابی به قدری وخیم شد که یکی از مطالب سایت های وهابی را در دو برگه پرینت گرفته و در برنامه ی زنده و در مقابل چشمان بینندگان به شیخ محمد بن علی بن راجح رساندند !!!

مشاهده ی کلیپ کامل تماس با شبکه ی وصال عربی در بحث بیعت رضوان (آپارات)

http://www.aparat.com/v/vdP26

مشاهده ی کلیپ کامل تماس با شبکه ی وصال عربی در بحث بیعت رضوان (یوتیوب)

https://www.youtube.com/watch?v=KDcSeUtMZbs

مشاهده ی کلیپ کامل تماس با شبکه ی وصال عربی در بحث بیعت رضوان (کانال رسمی شبکه ی وصال عربی)

شروع از دقیقه ی 44 و ثانیه ی 39 :

https://www.youtube.com/watch?v=pPlrUqj6r6k

مشاهده ی کلیپ مربوط به تقلب رساندن (!!!) افتضاح به کارشناس شبکه ی وصال عربی (آپارات)

http://www.aparat.com/v/Y5zjU

مشاهده ی کلیپ مربوط به تقلب رساندن (!!!) افتضاح به کارشناس شبکه ی وصال عربی (یوتیوب)

https://www.youtube.com/watch?v=IJvziji2Ykk

توضیحاتی در مورد مباحث مطرح شده :

این وهابی مدعی در طول برنامه تا توانست از فضائل اهل بیعت رضوان گفت و تمامی کسانی که در بیعت رضوان حاضر بوده و با پیامبر (ص) بیعت کردند را بهشتی خواند.
به همین دلیل بنده تصمیم گرفتم در مورد " عبد الله بن عدیس البلوی " به عنوان صحابی حاضر در بیعت رضوان صحبت کنم.
بعد از وصل شدن تماس ، این کارشناس وهابی از آن جا که می دانست قرائت مطالب صحیح و معتبر از کتب تاریخ و حدیث و سیره باعث رشته شدن تمام پنبه هایش می شود سعی کرد تا بحث را فقط و فقط از قرآن پیش ببرد ! و سپس ادعا کرد هر آن چه مخالف قرآن باشد مردود است !
در این هنگام بنده به این مطالب اشاره کردم که قاعده ی عرض روایات و احادیث بر قرآن کریم در مکتب اهل بیت علیهم السلام یافت می شود و این قاعده در نزد مخالفین شیعه از موضوعات و جعلیات زنادقه و کفار به حساب می آید ! ظاهرا این کارشناس وهابی تا کنون چنین مطلبی به گوشش نخورده بود و طلب کتاب و مصدر کرد و جالب آن که در ادامه فرصت نداد تا همه را بر مبنای مصادر و کتب ارائه کنم ! به عنوان نمونه در این جا به یک مصدر اشاره می کنم :

فالزنادقة - قدیماً - ادعوا هذه الدعوة، من الذین آمنوا بأفواهم ولم تؤمن قلوبهم. وساقوا بین یدى هذه الدعوى الشیطانیة حدیثاً قالوا فیه إن رسول الله - صلى الله علیه وسلم – قال : ما أتاکم عنی فأعرضوه على کتاب الله، فإن وافق کتاب الله فأنا قلته، وإن خالف کتاب الله فلم أقله أنا. قال أهل العلم والبصر بالحدیث النبوی: إن هذا الحدیث موضوع ومکذوب على رسول الله، وأن الزنادقة والخوارج هم الذین اخترعوه من عند أنفسهم تبعاً لأهوائهم. وممن قضى علیه بالوضع الإمام عبد الرحمن بن مهدی شیخ الإمام البخاری.

الشبهات الثلاثون المثارة لإنکار السنة النبویة عرض وتفنید ونقض،ص153 ط مکتبة وهبة

بعد از این مطلب بر مبنای مصادر و کتب اهل سنت و اقوال صریح و قطعی و جزمی علمای مخالفین به " عبد الله بن عدیس البلوی " پرداختم که هم صحابی است و هم اهل بیعت رضوان اما از قاتلین عثمان نیز می باشد !

[390] عبد الرحمن بن عدیس البلوى له صحبة.

مشاهیر علماء الأمصار وأعلام فقهاء الأقطار،ص95 ط دار الوفاء

عَبْدُ الرَّحْمَنِ بْنُ عُدَیْسٍ الْبَلَوِیُّ صَحِبَ النَّبِیَّ صلّى الله علیه وسلم، وَسَمِعَ مِنْهُ، وَکَانَ فِیمَنْ رَحَلَ إِلَى عُثْمَانَ حِینَ حُصِرَ حَتَّى قُتِلَ، وَکَانَ رَأْسًا فِیهِمْ.

الطبقات الکبرى،ج7،ص509 ط دار صادر

عبد الرحمن بن عدیس بن عمرو، البلوی: شجاع صحابی، ممن بایع تحت الشجرة. شهد فتح مصر. ثم کان قائد الجیش الّذی بعثه ابن أَبی حُذَیْفَة (والی مصر) إلى المدینة لخلع عثمان.

الأعلام للزرکلی،ج3،ص316 ط دار العلم للملایین

له صُحْبة، وبایع تحت الشجرة. وله روایة. سکن مصر. وکان ممن خرج على عثمان وسار إلى قتاله - نسأل الله العافیة - ثمّ ظفر به معاویة فسجنه بفلسطین فی جماعة، ثمّ هرب من السّجن، فأدرکوه بجبل لبنان فقُتِلَ. ولمّا أدرکوه قَالَ لمن قتله: وَیْحَکَ اتّقِ الله فی دمی، فإنّی من أصحاب الشَّجرة، فَقَالَ: الشَّجَرُ بالجبل کثیر، وقتله.

تاریخ الاسلام،ج2،ص298 ط دار الغرب الاسلامی

این ها تنها چند نمونه از موارد متعدد از تصریحات علمای مخالفین می باشد و علمای مخالفین این مساله را پذیرفته اند که یک صحابی اهل بیعت رضوان از قاتلین عثمان نیز می باشد ! از این وهابی به اصطلاح کارشناس پرسیدم که آیا چنین شخصی نیز با توجه به این که از قاتلین عثمان به شمار می رود بهشتی می باشد یا خیر ؟!
در این هنگام بود که این وهابی شروع به توجیهات غیر علمی و باطل کرد و از من خواست که آیه ای از قرآن بیاورم که صحابه را تکفیر کرده باشد !!! این در حالیست که بنده بارها در طول این بحث با تکفیر کل صحابه مخالفت کردم و آن را عقیده ای باطل دانستم اما این وهابی که درمانده شده بود راهی جز تدلیس و دروغ بستن و وقت تلف کردن نداشت !
نکته ی جالب این که آن قدر این بحث را با دروغ و توجیه کش داد تا از اتاق فرمان و حاضرین استودیو به وی تقلب رساندند تا پاسخ مرا از روی آن بخواند !!! جالب تر آن که مواردی که این وهابی از روی کاغذ پرینت شده برای می خواندند دقیقا کپی شده ی یکی از مطالب یکی از سایت های وهابی عرب زبان بود و اصلا ارتباطی به تصریحات علمای مخالفین شیعه که بنده قرائت کردم نداشت !!!

0
ديدگاه