in the name of god

دسته بندی ها

تبلیغات و حمایت ها

0

0

261

۲۹ تیر ۱۳۹۶

تحریف نام معاویه در روایت فحش دادن به امیرالمومنین(ع) توسّط امام و علّامه ی مشهور وهابی!!

این جماعت یکی از مهمترین فعالیت هایشان تحریف روایاتیست که خانه خرابشان می کند!!

یکی از این تحریفگران مشهور ، مقبل الوادعیست.کسی که بن باز مردم را به علم آموختن از او فرا میخواند و ابن عثیمین اورا امام و امام و امام خطاب میکرد حال و روزش چیزی نیست جز حرفهای سخیف و تحریف.

تولید شده در سایت ندای شیعه

مذهب مخالفین ما چیزی جز یک مشت دروغ و تدلیس و تلبیس و مقاومت در مقابل فهمیدن ندارد و اگر این دروغگویی و تدلیس و کذب و تلبیس و تحریف و شیره مالیدن بر سر عوام را از انها بگیریم برایشان چیزی نمی ماند جز ویرانه ای بر فرق سرشان!!

این جماعت یکی از مهمترین فعالیت هایشان تحریف روایاتیست که خانه خرابشان می کند!!

یکی از این تحریفگران مشهور ، مقبل الوادعیست.کسی که بن باز مردم را به علم آموختن از او فرا میخواند و ابن عثیمین اورا امام و امام و امام خطاب میکرد حال و روزش چیزی نیست جز حرفهای سخیف و تحریف.

وی در کتاب مشهورش می نویسد:

ودعا بعض الأمويين سعد بن أبي وقاص ليسب عليًا، فما فعل، قالوا: ما منعك أن تسب عليًا؟ قال: أمّا ما ذكرت ثلاثًا قالهنّ له رسول الله صلى الله عليه وعلى آله وسلم فلن أسبّه؛ لأن تكون لي واحدة منهنّ أحبّ إليّ من حمر النّعم سمعت رسول الله صلى الله عليه وعلى آله وسلم يقول له خلّفه في بعض مغازيه، فقال له عليّ: يا رسول الله خلّفتني مع النّساء والصّبيان!! فقال له رسول الله صلى الله عليه وعلى آله وسلم: ((ألا ترضى أن تكون منّي بمنْزلة هارون من موسى إلاّ أنّه ليس نبيّ بعدي))، وسمعته يقول يوم خيبر: ((لأعطينّ الرّاية رجلاً يحبّ الله ورسوله، ويحبّه الله ورسوله)) قال: فتطاولنا لها، فقال: ((ادعوا لي عليًّا)) فأتي به أرمد فبصق في عينه ودفع الرّاية إليه، ففتح الله عليه ولمّا نزلت هذه الآية فقل تعالوا ندع أبناءنا وأبناءكم دعا رسول الله صلى الله عليه وعلى آله وسلم عليًّا وفاطمة وحسنًا وحسينًا، فقال: ((اللهمّ هؤلاء أهلي)).

 تحفة المجيب على أسئلة الحاضر والغريب ص 9 ط  دَارُ الآثَار للنشر وَالتوزيع، صَنعاء - اليمن

بعضی از اموی ها سعد بن ابی وقاص را دستور دادند تا علی را سب کند و او این کار را انجام نداد و گفتند : چه چیزی باعث می شود که علی را فحش ندهی؟!سعد گفت در مورد علی سه فضیلت از پیامبر شنیدم که او را هرگز سب نخواهم کرد ، چرا که اگر یکی از آنها برای من بود از شتران سرخ موی با ارزش تر بود.شنیدم که پیامبر او را جانشین خویش کرد در برخی جنگهایش و علی خطاب به ایشان گفت مرا به میان زنان و کودکان گذاشتی و پیامبر فرمود آیا راضی نیستی که منزلت تو نزد من مانند منزلت هارون نزد موسی است جز آنکه بعد از من پیامبری نیست؟! و در روز خیبر شنیدم که پیامبر می فرمود که پرچم را به دست کسی خواهم داد که خدا و پیامبرش اورا دوست دارند و او نیز خدا و پیامبرش را دوست دارد و ما دنبال آن فضیلت بودیم که پیامبر علی را خواست و آب دهانش را در چشمان وی گذاشت و پرچم را به او داد.و خداوند فتح را بوسیله ی او انجام داد و زمانی که آیه ی مباهله نازل شد پیامبر علی و حسن و حسین و فاطمه علیهم السلام را خواست و فرمود خداوندا آنها اهل من هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدیم که مقبل الوادعی ادّعا کرد که بعضی از اموی ها دستور به سب امیرالمومنین علی علیه السّلام داده اند و اسمی را ذکر نکرد.حال به اصل روایت که در صحیح مسلم آمده است سری بزنیم تا ببینیم آیا در آنجا نیز لفظ بعضی از اموی ها آمده است یا شخص دیگری را برای این عمل شنیع مشخّص ساخته است.

مسلم در صحیح خود آورده است که:

 حَدَّثَنَا قُتَيْبَةُ بْنُ سَعِيدٍ، وَمُحَمَّدُ بْنُ عَبَّادٍ - وَتَقَارَبَا فِي اللَّفْظِ - قَالَا: حَدَّثَنَا حَاتِمٌ وَهُوَ ابْنُ إِسْمَاعِيلَ - عَنْ بُكَيْرِ بْنِ مِسْمَارٍ، عَنْ عَامِرِ بْنِ سَعْدِ بْنِ أَبِي وَقَّاصٍ، عَنْ أَبِيهِ، قَالَ: أَمَرَ مُعَاوِيَةُ بْنُ أَبِي سُفْيَانَ سَعْدًا فَقَالَ: مَا مَنَعَكَ أَنْ تَسُبَّ أَبَا التُّرَابِ؟ فَقَالَ: أَمَّا مَا ذَكَرْتُ ثَلَاثًا قَالَهُنَّ لَهُ رَسُولُ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ فَلَنْ أَسُبَّهُ، لَأَنْ تَكُونَ لِي وَاحِدَةٌ مِنْهُنَّ أَحَبُّ إِلَيَّ مِنْ حُمْرِ النَّعَمِ، سَمِعْتُ رَسُولَ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ يَقُولُ لَهُ، خَلَّفَهُ فِي بَعْضِ مَغَازِيهِ، فَقَالَ لَهُ عَلِيٌّ: يَا رَسُولَ اللهِ خَلَّفْتَنِي مَعَ النِّسَاءِ وَالصِّبْيَانِ؟ فَقَالَ لَهُ رَسُولُ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ: «أَمَا تَرْضَى أَنْ تَكُونَ مِنِّي بِمَنْزِلَةِ هَارُونَ مِنْ مُوسَى؟ إِلَّا أَنَّهُ لَا نُبُوَّةَ بَعْدِي» وَسَمِعْتُهُ يَقُولُ يَوْمَ خَيْبَرَ «لَأُعْطِيَنَّ الرَّايَةَ رَجُلًا يُحِبُّ اللهَ وَرَسُولَهُ، وَيُحِبُّهُ اللهُ وَرَسُولُهُ» قَالَ فَتَطَاوَلْنَا لَهَا فَقَالَ: «ادْعُوا لِي عَلِيًّا» فَأُتِيَ بِهِ أَرْمَدَ، فَبَصَقَ فِي عَيْنِهِ وَدَفَعَ الرَّايَةَ إِلَيْهِ، فَفَتَحَ اللهُ عَلَيْهِ، وَلَمَّا نَزَلَتْ هَذِهِ الْآيَةُ: {فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَأَبْنَاءَكُمْ} [آل عمران: 61] دَعَا رَسُولُ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ عَلِيًّا وَفَاطِمَةَ وَحَسَنًا وَحُسَيْنًا فَقَالَ: «اللهُمَّ هَؤُلَاءِ أَهْلِي»

صحیح مسلم ج4 ص 1878 ط دار إحياء التراث العربي - بيروت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همانطور که کاملا در روایت مشخص است این معاویه است که سعد را به این مسئله امر میکند و سعد در جواب فضائل امیرالمومنین را بر می شمارد.

ولی مقبل الوادعی دست پاک و صادق نام معاویه را به بعضی از اموی ها تغییر داده است تا جنایات تاریخی اسلافش را با جنایتی تاریخی از سوی خودش لاپوشانی کند.

از چه ترسیده ای شیخ مقبل؟!چرا از گفتن حقایق فراری هستی؟!مگر در روایت مشکلی می بینی که از آن گریزانی؟!

جواب این سوالات کاملا مشخص است ولی مردی از این جماعت پیدا نمی شود که دلیل این فرار ها و تدلیس ها و قایم کردن مطالب را مشخص سازد.

قضاوت با آزادگان...

#والله_لن_ابقی_لکم_باقیة_یاوهابیة ...

إِنَّا نَحْنُ نُحْيِي الْمَوْتَى وَنَكْتُبُ مَا قَدَّمُوا وَآثَارَهُمْ وَكُلَّ شَيْءٍ أَحْصَيْنَاهُ فِي إِمَامٍ مُبِينٍ

سوره یس،آیه 23

مبین ربیعی(قاهرالنّواصب)

التماس دعای بیکران ، برای رفع حوائج و اضطرار نویسنده

0
ديدگاه