in the name of god

دسته بندی ها

تبلیغات و حمایت ها

0

0

74

۲۴ دی ۱۳۹۶

امام و علّامه ی بزرگ وهابی ها،مقبل الوادعی:استغاثه به جن جایز است!!

همواره مخالفینِ مذهب اهل بیت (ع) با هوچی گری و منهج تکفیر و گزافه گویی و ادلّه ی پوچ و واهی ، شیعه را بخاطر توسّل و تبرّک و استغاثه و امثال این اعمال شریف و مستدل ، تکفیر و تفسیق می کنند.

همواره خون مسلمانان را حلال می شمارند و شرق و غرب را به جنایات کثیف خود آلوده می کنند.

امّا علّامه و امام این جماعت حرف جالبی دارد که بد نیست آن را بررسی کنیم.

مقبل الوادعی از ائمّه ی این جماعت سلفی که بن باز مردم را به علم آموختن از او فرا میخواند و ابن عثیمین اورا امام و امام و امام خطاب میکرد ، در کتاب معروف خود سخنی جالب دارد.

تولید شده در سایت ندای شیعه

امام و علّامه ی بزرگ وهابی ها، مقبل الوادعی: استغاثه به جن جایز است!!

 

 

همواره مخالفینِ مذهب اهل بیت (ع) با هوچی گری و منهج تکفیر و گزافه گویی و ادلّه ی پوچ و واهی ، شیعه را بخاطر توسّل و تبرّک و استغاثه و امثال این اعمال شریف و مستدل ، تکفیر و تفسیق می کنند.

همواره خون مسلمانان را حلال می شمارند و شرق و غرب را به جنایات کثیف خود آلوده می کنند.

امّا علّامه و امام این جماعت حرف جالبی دارد که بد نیست آن را بررسی کنیم.

مقبل الوادعی از ائمّه ی این جماعت سلفی که بن باز مردم را به علم آموختن از او فرا میخواند و ابن عثیمین اورا امام و امام و امام خطاب می‌کرد، در کتاب معروف خود سخنی جالب دارد.

وی در کتاب تحفة المجیب می گوید:

السؤال235: هل يجوز التعاون والاستغاثة بالجن المسلمين فيما يقدرون عليه؟
الجواب: أما مسألة التعاون فإن الله عز وجل يقول: {وتعاونوا على البرّ والتّقوى ولا تعاونوا على الإثم والعدوان}، فيجوز التعاون معهم لكن الذي ينبغي أن تعرفه أن تتأكد أنه ليس بشيطان يستدرجك ثم يأمرك بالمعاصي وبمخالفة دين الله، وقد وجد غير واحد من العلماء الأفاضل الذين يخدمهم الجن.

تحفة المجيب على أسئلة الحاضر والغريب ص371 ط  دَارُ الآثَار للنشر وَالتوزيع، صَنعاء - اليمن

سوال235:آیا همکاری و استغاثه به جِن توسّط مسلمین در آنچه که می توانند جایز است؟!

جواب:اما مسئله ی همکاری ، خداوند بزرگ می فرماید "و در نیکوکاری و پرهیزگاری با یکدیگر همکاری کنید و در گناه و تعدی دستیار هم نشوید " پس جایز است همکاری با آنها امّا کسیکه شایسته است و آن را بشناسد و تاکید کند که آن شیطان نیست و تورا به کارهای بد و معاصی امر نکند و به مخالفت با دین خدا نکشاند،و یافت میشود علمای اهل فضیلت زیادی که اجنّه به آن ها خدمت می کنند.

 

 

به صراحت مشاهده شد که جواز استغاثه به اجنّه را صادر نمودند و براحتی بدون هر گونه تکفیر و تفسیق ، از کنارش گذشتند.

حال ما به سبک خود این جماعت شروع به هوچیگری می‌کنیم :

آه ای مسلمانان!! چرا استغاثه به اجنّه؟! مگر خداوند از رگ گردن به شما نزدیک تر نیست؟! مگر شما خدایی ندارید که می گوید مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم؟! این چه کفریست که خدا را رها کرده اید و رفته اید به سراغ اجنّه؟! چرا علمای فاضل و بزرگ شما رفته اند و اجنّه را به خدمت گرفته اند؟!مگر خداوند بزرگ را فراموش کرده اند که سراغ مخلوقاتش رفته اند؟! این چه کاریست؟! خدا سزاوار است به فریادخواهی یا مخلوقات و اجنّه؟!

البتّه شاید دیوانه ای پیدا شود و بگوید که منظور مقبل فقط تعاون بوده ، نه استغاثه!!

در جواب او می گوییم که در سوال آن شخص، تعاون و استغاثه به یکدیگر عطف شده اند و مشخص است منظور پرسشگر از سوال خود چه بوده است و مقبل هم در جواب خویش، هیچ ردّی بر قسمتی از سوال وی نمی‌زند و این عمل را جایز می داند و به هیچ وجه سوال ما از مخالفین با این جواب های پوچ پاسخ داده نمی‌شود.

چرا تا خدا هست، اجنّه؟! کدامیک سزاوارند به کمک به انسان؟! کدامیک قوی ترند؟! چرا خدایی که از رگ گردن به شما نزدیک تر است را از یاد برده اید؟!

این نمونه ای از استدلالات وهابی گونه، علیه خود این جماعت بود.

قضاوت با آزادگان...

#والله_لن_ابقی_لکم_باقیة_یاوهابیة ...

إِنَّا نَحْنُ نُحْيِي الْمَوْتَى وَنَكْتُبُ مَا قَدَّمُوا وَآثَارَهُمْ وَكُلَّ شَيْءٍ أَحْصَيْنَاهُ فِي إِمَامٍ مُبِينٍ

سوره یس،آیه 23

 

مبین ربیعی(قاهرالنّواصب)

 

0
ديدگاه